O czym pomyśleć, zanim zbudujesz swój pierwszy dom?
Artykuł

O czym pomyśleć, zanim zbudujesz swój pierwszy dom?

Poznaj swoje liczby

Podczas budowy domu tak łatwo dać się ponieść emocjom, dlatego tak ważne jest, aby trzymać się swojego budżetu. Wygląda na to, że wiemy, że jest to najbardziej oczywista, nudna i ograniczająca zabawę porada. W trakcie procesu budowy, potrójnie sprawdź każdą cenę przed oddaniem budowniczemu zielonego światła.

Zachowaj swoją konstrukcję tak przyjazną dla środowiska, jak to możliwe, aby kwalifikować się do uzyskania dotacji na zrównoważoną energię. Znajomość swoich numerów jest jeszcze ważniejsze, gdy grasz w gry hazardowe. Sloty online za darmo to dobra szansa na oszczędzanie pieniędzy, ale ale musisz użyć swojej głowy.

 Rozwijaj się z myślą o odsprzedaży

Ostatnią rzeczą, o której chcesz pomyśleć, budując swój wymarzony dom, jest sprzedaż wymarzonego domu. Ale musisz wziąć to pod uwagę. Nie oznacza to tylko stonowania kwiecistej tapety. Pomyśl realistycznie o tym, co potencjalny nabywca doceni i doceni, podejmując decyzję popisania się. Staw z rybami koi i wanna z hydromasażem na świeżym powietrzu może sprawić, że twój wymarzony dom będzie kompletny, ale czy potencjalny nabywca Peter chce za nie dodatkowo zapłacić? nowy dom

Inwestowanie w funkcjonalną kuchnię lub podłogi o wysokiej jakości będzie ci lepiej służyć na dłuższą metę. Budowa sypialni na parterze jest również sprytnym sposobem na odwołanie się do starszych potencjalnych nabywców.

Sprawdź reputację budowniczego

Wybierz tylko zalecanego konstruktora, a nie takiego, który twierdzi, że może obniżyć koszty. Pamiętaj, że jeśli cena wydaje się zbyt wysoka, by była prawdziwa, prawdopodobnie jest.
Najlepiej jest wybrać budowniczego, który jest zarejestrowany w Federacji Przemysłu Budowlanego.

Większość katastrof budowlanych zdarza się w wyniku niekompetentnych budowniczych, próbując utrzymać koszty na nierealistycznym poziomie. Waszym strachem jest to, że nie będą po prostu ściąć kącików, oni je odetną.

home-builder

Jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń

Zastanów się, jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń; przestrzeń podłogi, przestrzeń na ścianie i to, co sprawia, że ​​twój dom jest przestronny – okna. Poszerzanie korytarza o kilka metrów sprawi, że twój dom poczuje się znacznie większy, gdy tylko wejdziesz w drzwi. Zastanów się nad utrzymaniem pewnych pomieszczeń, takich jak kuchnia, jadalnia i przestrzeń życiowa na otwartym planie, aby stworzyć lepsze poczucie przepływu. Wysokość sufitu jest tak samo skuteczna jak powierzchnia kwadratowa, a następnie tworzy iluzję przestrzeni.


Wygodne usługi pralni

Jeśli chodzi o budowanie domu swoich marzeń, prawdopodobnie spędziłeś więcej czasu wyobrażając sobie, jak relaksujesz się przy niesamowitym kominku, który masz nadzieję zbudować, na jeszcze bardziej niesamowitej kanapie, którą masz nadzieję kupić. Niestety rzeczywistość pójdzie za tobą nawet do najpiękniejszych domów i nadal będziesz robił pranie co kilka dni. Zastanów się nad budową małej pralni obok twoich sypialni lub łazienki, gdzie pranie się buduje. Zapewnij wystarczająco dużo miejsca na ubranie konia ubraniowego, aby obniżyć kosztowne cykle suszenia w suszarce bębnowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *